Motorlu Tente Nedir?

Tente, uzaktan kumandalı motor ile açılıp kapanabilen, mekanları soğuk, yağmur, kar ve bunun gibi dış etkenlerden koruyan bir kapama sistemidir.

Motorlu Tenteler Pahalı Mı?

Bu sistemler mafsallı tente diye tabir edilen manuel tentelere göre pahalıdır, fakat işlevselliği kıyaslandığında çok daha ucuza gelmektedir. Tente’nin asıl kullanım amacı olan dış etkenlere karşı koruma baz alındığında ucuz olan mafsallı tenteler bu konuda çok yetersiz kalmaktadır. Otomatik tente sistemleri ise dış etkenlere karşı tam bir çözüm sunmaktadır.

Tente Kalitesinden Nasıl Emin Olabilirim?

Bu soru biraz karmaşık bir soru ve bir çok cevabı var. Öncelikle sistemde kullanılan malzemenin kalitesi ön plana çıkıyor. Tente motoru ve brandanın nereden temin edildiğinin yanısıra en önemli unsurlardan biri alüminyum kalitesi (et kalınlığı, kalıbı, boyası) ve bunun yanısıra montajın usta ellerce yapılması. Bu yüzden doğru bir sonuç için firma yetkilimizle görüşmenizi öneririz.

Tente Montajı Ne Kadar Sürer?

Sistemin yerine montajı büyüklüğüne göre 3 saat ile 2 gün aralığında değişir. Ama ölçülendirme, imalat ve montaj süresi yine projeye göre 7- 15 gün aralığında değişir.

Villamın Bahçesine Kış Bahçesi Yaptırmak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Öncelikle teknik ekibimizin gelip projelendirme için ölçüm yapması gerekmektedir. Daha sonra yapılan ölçümler neticesinde projelendirme ve bilgisayar ortamında resimlendirme yapılır. Fiyatlandırma ile ilgili görüşmelerden sonra imalata başlanır.

Cafemin Bahçesine Tente Yaptırmak İçin İzin Almalı Mıyım?

Mutlaka yapılan her değişiklik ve tadilat için izine ihtiyaç vardır. Ancak bu tamamen bulunduğunuz bölge ve işyerinizin konumu ile ilgilidir. Bazı yerlerde izinler çok kolay alınırken bazı yerlerde sorun çıkabilmektedir.

Otomatik Tente İle İlgili Farklı Fiyatlar Aldım. Ne Yapmalıyım?

Daha önce de belirttiğimiz gibi fiyat konusu da kalite konusu gibi değişiklik gösterir. Yapacağınız şey fiyatları değerlendirirken işi vereceğiniz firmanın teknik donanım, altyapı ve gerekli bilgi ve beceriye sahip olup olmadığıdır.

Motorlu Tenteler Yağmur ve Soğuğu Geçirir Mi?

Normal mafsallı manuel tentelerde kullanılan kumaşlar 60-70gr/m2 iken otomatik tentede kullanılan blockout kumaşlar 820gr/m2 dir. Kumaşın özelliği dolayısı ile suve güneş ışınlarını geçirmez ve alev yürümeme özelliğine sahiptir. İyi montaj yapıldığı taktirde su ve soğuk geçirmez.

Ürünlerinizin Garantisi Var Mı?

Otomatik tente motor ve kumaş 5 yıl diğer aksamlar 2 yıl imalatçı firma garantisi altındadır.